logotyp

Archiv starších akcí

Akce Červen

 V pondělí 29.6. proběhne loučení s předškoláky, kteří od září nastoupí do ZŠ.

Děti si do MŠ přinesou školní tašky, do kterých jim budou předány upomínkové dárky. Uspořádáme si rozlučkovou diskotéku na dvorečku.

Postupně budeme odstraňovat výzdobu nástěnek a chodeb, proto prosím uložte dětem do skříňky velkou igelitovou tašku na výrobky dětí.

Poslední den prosíme o vyklizení skříněk, odebrání hrnečků ze třídy a kartáčků na zuby.(netýká se dětí přihlášených k prázdninovému provozu).

Pod hlavní informační nástěnkou zapište děti, které budou v červenci navštěvovat MŠ. Docházka je ZÁVAZNÁ, pro potřeby stravování. Provoz MŠ bude do 17.7., je určen pro děti zaměstnaných rodičů. Pokud z vážných důvodů máte zájem o provoz delší než do 17.7. nahlaste tuto informaci p. ředitelce. Bude v provozu jedna třída s kapacitou do 20 dětí.

Délka provozu je od 7:30 do 15:30 h.

Stravné za prázdninový provoz bude vybírat p. Šauerová v hotovosti.

 

Úplatu za vzdělávání (školné), stanovuji na měsíc červenec 200,- Kč, budeme vybírat během prvního týdne v červenci, také v hotovosti.

 Během července Vám budou zaslány na účet přeplatky za stravné a školné za měsíc duben.

Akce Březen

Ve čtvrtek 12.3. proběhne dopolední program pro děti „Pohádka o čtverci a obdélníku a jeho kamarádech“

Obsahem programu je seznámení se 4 geometrickými obrazci. Pro děti budou připraveny různé aktivity, společné, skupinové nebo pro jednotlivce.

Lektorka: Mgr. Jitka Schovancová, studentky

 

Program je zdarma, hrazeno z projektu MAP II rozvoje vzdělávání v ORP Slavkov u Brna.

 

Ve čtvrtek 19.3. od 15:00 h. zveme rodiče na rodičovskou schůzku, účast alespoň jednoho ze zákonných zástupců dětí v posledním ročníku vzdělávání je NUTNÁ, bude přítomna p. ředitelka ze ZŠ, budou Vám předloženy informace k zápisu do ZŠ a společně vyplníte žádosti k přijetí a jiné dokumenty potřebné k zápisu.

 

Ve čtvrtek 26.3. naši MŠ navštíví divadélko „ŠIKULKA“

s pohádkami „Polámané hračky“

„O lakomé Markétce“

„Oslík a zápalky“

vybíráme 60,- Kč

 

Kurz plavání: pátky 6.3., 13.3., 20.3., 27.3.

 

 

Akce Únor

V úterý 4.2. do MŠ zavítá divadélko „ROLNIČKY“ s pohádkou zaměřenou na environmentální výchovu „JAK KRTEK ZACHRÁNIL LES“ vybíráme 55,- Kč

 

Ve čtvrtek, 6.2. nás navštíví divadélko „KVĚTIKA“, s tématickým vystoupením o povolání, „AŽ JÁ BUDU VELKÁ“ vybíráme 55,- Kč

 

V úterý, 11.2. uspořádáme pro děti KARNEVAL. Děti si přinesou z domova masky, po svačince se „namaškaříme“a v tělocvičně si zasoutěžíme a zatancujeme. Poprosíme rodiče o spolupráci v realizaci tomboly, příspěvky budeme shromažďovat předem, nejedná se o žádné nákupy, jen o drobnosti které máte doma již okoukané a druhé děti potěší (např. figurky z kinder, drobné plyšáčky, reklamní předměty a j.)

 

Ve čtvrtek 13.2. nabídneme dětem workshop (aktivitu podporující environmentální vzdělávání), „PTÁČCI V ZIMĚ“ akce je hrazena z projektu MAP II rozvoje vzdělávání v ORP Slavkov, do kterého je naše škola zapojena

 

V pátek proběhnou první dvě lekce v plavání, podrobné informace ještě zveřejníme.

 

 Od 17.2. do 21.2. jsou jarní prázdniny, nevaříme pro ZŠ, proto je třeba zapsat závaznou docházku dětí do seznamů pod hlavní informační nástěnkou, pro potřeby stravování.

 

 V úterý, 25.2. proběhne v MŠ druhý díl divadélka o první pomoci. Divadélko bude doplněno realistickým maskováním zranění, kde děti vidí jak úraz vypadá a formou říkanek a písniček se jej naučí ošetřit- tržná rána, vbodnutý střep do dlaně a řezná rána a základní hygienické návyky. Vybíráme 50,- KčAKCE LEDEN

 

V úterý 7.1. naši MŠ navštíví dětmi oblíbená vypravěčka pohádek paní Horáková, s programem „ZAČAROVÁNKY“ vybíráme 50,- Kč

 

 

 

v úterý 21.1. proběhne zábavné hudební vystoupení pana Břetislava Vojkůvky (sólista opery v Brně). Vybíráme 60,- Kč

 

 


AKCE PROSINEC

 

V tomto měsíci probíhá ve třídách nácvik na vánoční vystoupení, které proběhne v místní sokolovně při setkání s občany, na které zveme všechny rodiče, v pátek 13.12. v 16:00 h.

Podrobnosti s organizací tohoto dne ještě zveřejníme.

 

V úterý, 3.12. k nám do MŠ zavítá „Kosmická show“, jedná se o vzdělávací program pro děti o vesmíru (viz.plakátek).

Vybíráme 60,- Kč.

 

Ve středu, 4.12. budeme společně s dětmi péct a zdobit vánoční perníčky. Děti si přinesou profesionální kuchařské zástěry (samozřejmě dle vašich možností, jen abychom zabránili ušpinění od mouky a sněhu). Můžete dětem dát i malé zdobičky, vždy nám je úspěšně rozkousají jak ochutnávají sníh na zdobení.

 

Ve čtvrtek k nám zavítá návštěva z nebes, možná i z pekla, kdo ví. Podpořte prosím děti ve statečnosti, však každý ví co může očekávat. Hodné paní učitelky nedají pekelníkům šanci!

 

V pondělí, 9.12. pojedeme všichni na výlet do Němčan. Přijali jsme pozvání na interaktivní hudebně – zábavný program „VELKÁ VÁNOČNÍ SHOW“ (viz.plakátek).

Pojedeme linkovým autobusem v 8:44 h. Přiveďte děti do MŠ před osmou hodinou, ať se stihneme před odjezdem nasvačit. Cestovné děti nehradí, vstupné také ne, paní ředitelka ZŠ Němčany akci financuje z projektu.

Vrátíme se na oběd.

 

Dále nás čeká týden očekávání příchodu Ježíška, děti budeme seznamovat s tradicemi, koledami a obyčeji, ochutnávat cukrovíčko od šikovných maminek (stačí jen malé vzorky), budeme se snažit navodit příjemnou vánoční atmosféru, tak musíme být všichni moc HODNÍ!
AKCE LISTOPAD

 

Ve středu, 13.11. proběhne v naší MŠ fotografování dětí s vánoční tématikou. Začínáme v 8:00 hodin, můžete přivést i sourozence, předložíme vám ještě návrhy s aranžmá a jmenné seznamy, kde zapíšete zájem či nezájem o fotografování.

 

Ve čtvrtek, 14.11. k nám zavítá maňáskové divadélko manželů Janečkových s pohádkami viz. Plakátek. Vybíráme 50,- Kč.

 

Ve čtvrtek, 21.11. proběhne jednorázové orientační logopedické vyšetření (depistáž) v naší MŠ. Pod hlavní informační nástěnkou zapište jméno dítěte, pokud máte o toto vyšetření zájem (doporučuji zkonzultovat s paní ředitelkou). Zdarma

 

Ve dnech 28. a 29.11- čtvrtek, pátek, se děti v rámci zapojení se do Operačního programu Výzkum a vzdělávání, zúčastní Workshopu podporující polytechnické vzdělávání „PRÁCE SE DŘEVEM“. Budou vyrábět dřevěné andílky pod vedením lektora a učitelek. Viz plakátek

AKCE ŘÍJEN

 

Ve středu, 2.10. navštíví naši MŠ divadélko ŠIKULKA, s pásmem pohádek

„O poctivém Pepíkovi“,„Julinčin nový kamarád“, „O líném zajíčkovi“ vybíráme 50,- Kč

 

V úterý, 22.10. zveme rodiče s dětmi do MŠ na společnou výtvarnou dílničku (již 11. ročník), DÝŇOHRANÍ

 

V úterý, 29.10. proběhne vzdělávací divadelní představení „Jak sněhuláček záchranář ošetřoval medvídka Popletu“. Děti se formou soutěží, praktického vyzkoušení, zapojí do děje a získají základy v poskytování první pomoci, vybíráme 50,- Kč

AKCE ZÁŘÍ

 

Ve středu, 11.9. v 15:00 h., proběhne informační schůzka rodičů v jídelně. Prosíme o účast alespoň jednoho z rodičů dětí, budou Vám sděleny důležité informace o bezhotovostních platbách. Prosíme rodiče, pokud můžete, zúčastněte se bez dětí a nepřivádějte nám další děti a sourozence. Paní učitelky by Vám měly být k dispozici s informacemi o režimu a provozu ve třídách, tak ať nás neruší velký počet dětí


V pondělí, 19.9. přijede do naší MŠ, naše oblíbená vypravěčka a herečka, paní profesorka Inka Horáková s pohádkovým vystoupením „Do pohádky za zvířátky“ Vybíráme 50,-Kč (plaťte ve třídě svého dítěte p.učitelkám).

 

Třídu Motýlků čeká turistická výprava, termín a cíl ještě upřesníme.

 

V pondělí 23.9. nás navštíví divadélko KVĚTINKA , pohádkovou formou děti zasvětí do pravidel chování. Vybíráme 55,- Kč

Mateřská škola HODĚJICE

Hodějice 235, 684 01 Slavkov u Brna

Telefon: 544 220 858

E-mail: ms.hodejice@seznam.cz
Domů MŠ Hodějice


Created by © 2009 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek, stránky pro školy a školky | Scholastika - projekt webu pro školky