logotyp

Akce

Akce Červen

Ve středu 1.6. oslavíme s dětmi MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ. Zasoutěžíme si, smlsneme si, zatančíme si a budeme hledat poklad.

V úterý 7.6. bude v MŠ Den otevřených dveří, příjdou nás navštívit děti s rodiči, kteří byli u zápisu.

V úterý 14.6. podnikneme turistický výlet do Heršpic, navštívíme pana Jiřího Olšanského, u kterého nám ochotnický spolek zahraje loutkové divadlo.

Děti budou mít batůžek, pláštěnku, uzavíratelné pitíčko. Posvačíme v přírodě a vrátíme se na oběd.

Vybíráme 50,- Kč.

Během června podnikneme ještě turistický výlet do Slavkova po cyklostezce, návštěva cukrárny s výběrem zmrzliny. Návrat zpět autobusem. Datum upřesníme.

 

V pondělí 27.6. se slavnostně rozloučíme s našimi předškoláky, kteří od září nastoupí do ZŠ. Děti si přinesou školní tašky, budou jim předány upomínkové předměty a dárečky. Mohou přinést pro mladší kamarády na rozloučenou nějakou drobnou laskominku. A bude diskotéka!

 

Možná nás ještě něco napadne, budeme řešit operativně.

Akce Květen

Ve středu 11.5. proběhne zápis do MŠ pro školní rok 2022-2023. Bude tedy den otevřených dveří, od 8:30 do 11:30 h.

V pondělí 16.5. se budeme fotografovat, fotíme třídy, případně kamarádské skupinky, které nahlásíte p. učitelkám. Předškoláci se fotí také na tablo.

Ve středu 18.5. navštíví naši MŠ divadélko „ŠIKULKA“ se třemi pohádkami tématicky zaměřenými na zdraví a hygienu. Vybíráme 70,- Kč.


Ve čtvrtek 26.5. od 15:30 h., zveme rodiče do MŠ společně s dětmi oslavit „DEN RODIN“. Děti vystoupí s krátkým programem, poté si společně s rodiči něco pěkného na památku vyrobíme. Akce proběhne na dvorečku, dílničku připraví a zorganizují p. učitelky.


V pondělí 30.5. nás čeká turistický výlet do Němčan za zvířátky. Děti budou mít batůžky, pláštěnku, vhodnou obuv a oděv. Zpět pojedeme autobusem. Svačinky bereme s sebou, bude piknik. Na oběd dorazíme včas.

V úterý 31.5. podnikneme výlet do brněnské Hvězdárny a planetária. Vyjíždíme po svačince v 9:00 h., předpokládaný návrat asi ve 12:30 h. Děti budou mít batůžky s pláštěnkou. Vybíráme 80,- na vstupné, cestovné ještě není naceněno.

Akce Duben

Ve středu 6.4. proběhne v naší MŠ hudebně pohádkový workshop „JAK SE BUDÍ JARO“.
Vybíráme 60,- Kč.


Ve čtvrtek 14.4. mají žáci ZŠ jarní prázdniny. Nahlaste prosím předem případnou nepřítomnost dítěte p. učitelkám.

 

15.4. Velký pátek, MŠ není v provozu!

 

V pondělí 25.4. pojedeme do Nížkovic na taneční divadlo „SVĚT HRAČEK“.

Podrobnosti ještě zveřejníme na nástěnce v MŠ.

 

V úterý 26.4. nás navštíví divadélko KVĚTINKA s představením „SLUNÍČKOVÁ PAMPELIŠKA“.
Vybíráme 70,- Kč.

Akce Březen

Ve středu 16.3. se uskuteční rodičovská schůzka ve třídě Motýlků, v 15:30 h.

Jedná se pouze o rodiče budoucích školáků, příjde nás navštívit paní ředitelka a paní učitelka ze ZŠ Hodějice. Účast alespoň jednoho zákonného zástupce je nutná, budou Vám předány přihlášky do ZŠ a důležité informace.

 

V úterý 22.3. přijede do naší MŠ divadélko „ROLNIČKY“ , o pohádce Vás budeme ještě informovat.

Vybíráme 70,- Kč.

 

Vážení rodiče, doplňte prosím závaznou docházku dětí v době jarních prázdnin od 7.3. do 11.3. V tomto týdnu nevaříme pro školu, je třeba znát přesný počet dětí s ohledem na objednávky potravin. Děkujeme.

 

Akce Únor

Ve středu 2.2. přijede do naší MŠ divadélko „KVĚTINKA“ s pohádkou motivovanou „Povolání“.

Vybíráme 70,- Kč.

 

Ve čtvrtek 10.2. proběhne projektový den pro MŠ „Jaké to je být záchranářem“. Rozpis programu projektového dne máte předložen na nástěnce v mš.

Vše hrazeno ze šablon III.

 

V úterý 22.2. si děti přinesou do MŠ masky a po patřičných kosmetických a kostýmových úpravách se všichni zapojíme do našeho karnevalového reje. Budou soutěže, disko, tombola a vše, co ke karnevalu patří. Prosíme rodiče o spoluúčast na tombole, můžete přinést nějakou sladkost, vyřazenou hračku, reklamní předměty atd. Mnohokrát děkujeme.

 

Akce Leden

V pátek 7.1. proběhne v naší MŠ zábavně vzdělávací workshop "Abeceda s robotem - příběhy zvířátek".
Zdarma - hrazeno z projektu MAP II, viz plakátek v MŠ.

Ve středu 12.1. nás navštíví naše oblíbená vypravěčka pohádek, p. profesorka Inka Horáková s "Ranečkem veselých pohádek".
Vybíráme 60,-.

A protože máme hned na začátku února další divadélko a to již 2.2. (středa), proto Vás informujeme předem. Bude to divadélko Květinka, s vystoupením "Povolání".

Vybíráme 70,-.

Akce Prosinec

V pondělí 6.12. k nám do MŠ zavítá návštěva z nebes, možná i z pekla, kdo ví. Podpořte prosím děti v osobní statečnosti, však každý ví, co může očekávat.
Hodné paní učitelky nedají pekelníkům šanci!

V úterý 7.12. přijede divadélko „ROLNIČKY“s „Vánoční pohádkou“.

Vybíráme 70,- Kč


V pátek 17.12. proběhne workshop „Hřebíčky a kladívko“
(viz plakátek)

Zdarma

Dále nás čeká týden očekávání příchodu Ježíška. Děti budeme seznamovat s tradicemi, koledami a obyčeji, ochutnávat cukrovíčko od šikovných maminek (stačí jen malé vzorky), budeme se snažit navodit příjemnou vánoční atmosféru, tak musíme být všichni moc hodní. 

Akce Listopad

V pátek 5.11. proběhne v MŠ hudebně výchovný koncert s panem Vojkůvkou „MUZIKÁLEK“, viz plakátek na nástěnce v mš. Vybíráme 70,- Kč.

Ve čtvrtek 11.11. proběhne v MŠ jednorázové orientační logopedické vyšetření. Informace a seznam žadatelů o vyšetření máte předložený pod hlavní informační nástěnkou. 

V pátek 12.11. proběhne ve třídě Motýlků čtenářský workshop s knihou Petra Horáčka „Nový domek pro myšku“, viz plakátek. Workshop je zdarma.

Akce Říjen

Ve středu 13.10. k nám do mš zavítá divadélko KVĚTINKA s představením - 1,2,3,4,5, domluveno, platí teď;
téma: pravidla ve školce.

Vybíráme 60,- Kč

 

V pondělí 25.10. proběhne vánoční fotografování dětí.
Téma:
VÁNOČNÍ SEN“.
Fotit začínáme od 8:00 hodin. Náhled na dekorace a pozadí, také cenu, máte pod hlavní informační nástěnkou. Přizpůsobte proto dětem oblečení.

Akce Září

Ve středu 8.9. v 15:00 h., proběhne informační schůzka rodičů na dvorečku MŠ (v případě špatného počasí v jídelně, s ochranou úst). Prosíme o účast alespoň jednoho z rodičů dětí, budou Vám sděleny důležité informace o bezhotovostních platbách.
Prosíme rodiče, pokud můžete, zúčastněte se bez dětí a nepřivádějte nám další děti a sourozence. Paní učitelky by Vám měly být k dispozici s informacemi o režimu a provozu ve třídách, tak ať nás neruší velký počet dětí.

Ve středu 8.9. přijede do naší MŠ naše oblíbená vypravěčka a herečka, paní profesorka Inka Horáková s pohádkovým vystoupením „Kouzelný kolotoč“.

Vybíráme 60,-Kč (plaťte ve třídě svého dítěte p.učitelkám).

 

Třídu Motýlků čeká turistická výprava, termín a cíl ještě upřesníme, uvidíme, jak se v září vyčasí.

 

Ve čtvrtek 16.9. nás navštíví divadélko ROLNIČKY, pohádkovou formou děti zasvětí do pravidel chování, čeká je vztahová pohádka s krtečkem.

Vybíráme 70,- Kč

Mateřská škola HODĚJICE

Hodějice 235, 684 01 Slavkov u Brna

Telefon: 544 220 858

E-mail: ms.hodejice@seznam.cz
Domů MŠ Hodějice


Created by © 2009 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek, stránky pro školy a školky | Scholastika - projekt webu pro školky